Biuro Podróży WW Wczasy, wakacje
Nasi partnerzy:
  Wtorek, 2015-05-26
Sky-Club, Destino Mexico, Alfa Star,Ecco Holiday,Exim Tours,Fischer,GTI,Jet Touristic,Mega Travel,Oasis Tours,Opal Travel,Open Travel,Orbis Travel,Orlando,Rainbow Tours,Sun Fun,Tęcza,Travel Time,Wezyr Holidays,Viva Tours
Turystyka Wodzisław podróże Tanie wakacje
Turystyka Wodzisław
Strona główna
Szukaj ofert
Wyjazdy egzotyczne
Galeria podróżnika
Ubezpieczenia
Tanie latanie
Karta EURO26
O firmie
Kontakt
Nasi konsultanci:
Informacje praktyczne:
Skróty w turystyce
Warto wiedzieć
Skróty w turystyce
W turystyce bardzo często pojawia się wiele niezrozumiałych skrótów i obco brzmiących zwrotów. Dlatego też, starając się wyjść naprzeciw Naszym Klientom przygotowaliśmy krótki wykaz najczęściej używanych zwrotów i skrótów w turystyce.

Wyżywienie:
Najczęstszym problemem są oznaczenia dotyczące wyżywienia.

BB - Bed & Breakfast - Łóżko ze śniadaniem. Czyli opcja zawierająca w cenie tylko śniadanie. Zwykle jest to śniadanie podawane w formie szwedzkiego stołu lub czasami może to być tzw. śniadanie kontynentalne.

HB - Half Board - Pół "zaopatrzenia". Oznacza to, że w cenie zawarte są dwa posiłki- śniadanie oraz obiadokolacja. Obiadokolacja jest zazwyczaj podawana od godz. 17lub 18 do godz. 19 lub 20. Godziny podawania obiadokolacji ustala hotel indywidualnie.

FB - Full Board - Pełne "zaopatrzenie". Są to trzy posiłki dziennie. śniadanie, obiad i kolacja.

AI - All Inclusive - Wszystko w cenie. Wbrew pozorom, jest to najbardziej niestandardowa kategoria. W zależności od kraju, klasy hotelu itp. pod tym pojęciem kryje się wiele różnych standardów. Zawsze wykupując taką opcję wyżywienia można liczyć na pełne wyżywienie, czyli śniadanie, obiad, kolację, często również są serwowane dodatkowe przekąski między posiłkami. Zazwyczaj w cenie ujęte są także napoje chłodzące, często również regionalne napoje alkoholowe takie jak np.: lokalne piwo, wino lub brendy. Niektóre hotele proponują swoim Klientom wersję Super ALL Inclusive, która zawiera także wybrane alkohole importowane oraz takie przekąski jak lody, soki ze świeżych owoców, korzystanie z restauracji a la kart itp.

Szwedzki stół - Polega to na "wybieraniu" posiłków z wystawionych półmisków i specjalnych naczyń i komponowaniu własnych dań, bardzo często kucharze na oczach Klientów przyrządzają drobne posiłki. Czasem wygląda to naprawdę ciekawie.

Śniadanie kontynentalne - Składa się zwykle z dość lekkiego zestawu kilku niezbędnych elementów śniadania, w którego skład zazwyczaj wchodzą: bułki, dżem, sery, wędlinka, jajka, herbatka, kawka, napoje...

Bardzo często spotykamy się również ze stwierdzeniem "napoje do posiłków dodatkowo płatne". Zasadniczo oznacza to, że dodatkowo płatne są wino, piwo, napoje gazowane, butelkowane, takie jak np.: cola. Natomiast woda, kawa czy też herbata są bezpłatne. Jednakże wszystko zależy od hotelu, który wybraliśmy na swój wypoczynek.


Lotniska:

Często w turystyce używane są skrócone nazwy lotnisk. Dla przykładu polskie lotniska.

WAW - Warszawa
KTW - Katowice - Pyrzowice
KRK - Kraków - Balice
POZ - Poznań
GDN - Gdańsk
WRO - Wrocław
BZG - Bydgoszcz


Biuro podróży Wodzisław Śląsk
Wodzisław wakacje ubezpieczenia
Tanie wakacje
Turystyka Wodzisław
Przedstawicielstwo Usług Turystycznych "WW" Wojciech Wojtal
Siedziba: 44-300 Wodzisław Śl., ul. M.Kopernika 53
Oddział w Wodzisławiu Śl.: 44-300 Wodzisław Śl.; ul. Św. Jana 1; tel. 32 455-55-00
email: biuro@wakacjeww.pl
Tanie wakacje
projekt i realizacja: ARKIS
Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]